°C

Praktykanci w urzędzie

fot. UG Żary
 

Praktykanci zawitali do urzędu gminy w Żarach. Od lipca zawód urzędnika poznaje trzech uczniów, w sierpniu dojdzie jeszcze dwójka. Praktyki możliwe są dzięki dużemu projektowi pn. Modernizacja szkolnictwa zawodowego w powiecie żarskim. Realizacją zajął się żarsko-żagański oddział Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

– Nasi praktykanci zapoznają się, jak wieloma sprawami zajmują się każdego dnia urzędnicy – mówi Leszek Mrożek, wójt gminy Żary.

Praktykanci – Wojciech Tomczyk i Mieszko Kalkowski podkreślają, że w urzędzie gminy w Żarach zdążyli już zapoznać się z wieloma zasadami urzędniczej pracy.

Dzięki praktykom zawodowym młodzi ludzie, zanim pójdą na studia czy podejmą pracę, mają szansę sprawdzić się na prawdziwym rynku pracy. Pracodawcy z kolei mogą obserwować postępy stażystów, jako potencjalnych pracowników.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku