°C

Remont wiaduktu w Tuplicach

fot. starostwo powiatowe w Żarach
 

Bliski finał prac na budowie wiaduktu w Tuplicach. Znajduje się on w ciągu ulicy Kościuszki, która jest ulicą należącą do powiatu żarskiego. Inwestycja jest realizowana ze środków w ramach Rządowego Programu Funduszu Rozwoju Dróg, środków powiatu żarskiego i wsparcia gminy Tuplice.

– Wszystko idzie zgodnie z planem, ale pamiętajmy, że wiadukt to dopiero część prac – tłumaczy Małgorzata Issel, wicestarosta żarska.

Warto przypomnieć, że wiadukt nad torami to alternatywne połączenie dwóch części Tuplic. Pozwala ominąć zamknięte rogatki na przejeździe kolejowym w centrum Tuplic. Koszt prac to ponad 1,5 miliona złotych. 900 tysięcy to środki rządowe, pół miliona dał powiat żarski, 100 tysięcy złotych gmina Tuplice.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku