°C

Znamy jury 50. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie

Fot.: www.llf.pl
 

Trwają przygotowania do 50. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie. Jubileuszowa edycja najstarszego festiwalu filmowego w Polsce rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 5 września.

Wiadomo już, że przewodniczącą konkursu głównego będzie aktorka Jadwiga Jankowska – Cieślak.

– To dla nas ogromna radość i wielkie wyróżnienie – mówi Tomasz Piersiak, wiceprzewodniczący Klubu Kultury Filmowej w Zielonej Górze, czyli głównego organizatora łagowskiego festiwalu:

Tomasz Piersiak zaznacza, że w tym roku jury konkursu głównego 50. Lubuskiego Lata Filmowego będzie pokoleniowo bardzo zróżnicowane:

W jury tegorocznego konkursu głównego festiwalu w Łagowie zasiądą też reżyser Łukasz Ronduda i filmoznawca Jarosław Grzechowiak.

Jak mówi Tomasz Piersiak, oceniać oni będą kilkanaście filmów ubiegających się o Złote Grona – w tym m.in. najgłośniejsze polskie produkcje ubiegłego roku, czyli „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” czy „Zabij to i wyjedź z tego miasta”:

Szczegółowy program jubileuszowej, 50. edycji Lubuskiego Lata Filmowego ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej festiwalu www.llf.pl

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku