°C

Bohaterowie – cykl fotograficzny czasu pandemii

fot. K.Gonera
 

Salowa, lekarz, pielęgniarka, sprzątaczka, fizjoterapeuta i ratownik. To tylko niektórzy pracownicy szpitali pracujący z narażeniem zdrowia i życia od początku pandemii. Dziś ich twarze można zobaczyć na wielkim bilbordzie w Warszawie. Wśród nich są także Lubuszanie.

Projekt o nazwie Bohaterowie, to inicjatywa fotografów zrzeszonych pod szyldem Nanga Pictures. W ten sposób wyrazili oni hołd pracownikom szpitali, którzy w ciężkim czasie ogarniętym COVID-19 walczyli o każde zagrożone wirusem życie. Kilkoro bohaterów to personel żagańskiej filii 105. Kresowego Szpitala Wojskowego.

Jednym z fotografów i pomysłodawców projektu jest Aleksander Majdański. – Naszą intencją było pokazanie tych ludzi od zaplecza, pokazanie ich ciężkiej pracy, zmęczonych twarzy i poświęcenia – mówi fotograf:

Jak mówi rzeczniczka Justyna Wróbel – Gądek to nie był łatwy czas. – To był wielki sprawdzian dla wszystkich, począwszy od personelu sprzątającego, poprzez opiekunów medycznych, aż po lekarzy – dodaje:

Jednym z cichych bohaterów cividowych walk jest Zygmunt Wikszta, który w szpitalu odpowiadał za jakże potrzebne dostawy tlenu. Jak sam podkreśla pomaganie innym, to jego praca i obowiązek:

– Często wypełnialiśmy rolę najbliższych, którzy niestety nie mogli być przy chorych– mówi z kolei opiekun medyczny Ewa Żywica:

Bohaterami zdjęciowej mozaiki jest 35 pracowników szpitali w Żaganiu, Przasnyszu, Siedlcach, Warszawie i Kościerzynie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku