°C

Nerwy ze stali, a w sercu – empatia. Pożegnanie oddziałowej SOR-u

Fot. 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach
 

W podróżach po świecie zamierza realizować się teraz Krystyna Trzcińska, pielęgniarka oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, która – po 46 latach pracy w zawodzie – właśnie przeszła na emeryturę.

Ma stalowe nerwy, odporność na stres, potrafi zachować zimną krew w najtrudniejszych sytuacjach, równocześnie pamiętając o wrażliwości, empatii i wsparciu psychicznym pacjenta oraz rodziny. Takie cechy to podstawa, by pracować na oddziale ratunkowym, gdzie cały czas walczy się o życie, a niejednokrotnie, mimo ogromnych starań, przegrywa ze śmiercią:

Rzeczniczka szpitala, Justyna Wróbel-Gądek o Krystynie Trzcińskiej mówi tak:
– Charyzmatyczna, niezwykle doświadczona, wychowała pokolenia pielęgniarek i pielęgniarzy, była świadkiem historii i zmian w żarskim szpitalu:

 

Krystyna Trzcińska odchodzi bowiem jako pielęgniarka oddziałowa SOR-u, ale jeszcze parę lat temu była to Izba Przyjęć z ograniczonymi – w porównaniu z obecną sytuacją – warunkami, możliwościami i wyposażeniem.

Krystyna Trzcińska odchodząc na emeryturę nie żegna się jeszcze zupełnie z pracą – jest szefową Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w 105. szpitalu, obecnie, jak podkreśla:
– Walczymy o sprawiedliwą siatkę płac dla nas, pielęgniarek i położnych. Chodzi o ustawę o minimalnym wynagrodzeniu w podmiotach leczniczych. Uważamy, że nasze pensje powinny zależeć od doświadczenia, przepracowanych lat, odpowiedzialności i stanowiska, a nie tylko od wykształcenia.

***

Więcej o specyfice pracy na oddziale ratunkowym w Popołudniówce Radia Zachód w środę, 21 lipca, w rozmowie Renaty Wcisło z Krystyną Trzcińską, a także w naszej piątkowej audycji o zdrowiu po godz. 14.00. 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku