°C

Kosmiczny autobus przemierza ulice Żagania

fot. MZK Żagań
 

Żagań to miasto pełne zabytków i wiążącej się z nimi historii. To także sławni ludzie. Jednym z nich jest astronom, fizyk i matematyk Johannes Kepler. W tym roku przypada 450. rocznica urodzin tego wybitnego naukowca. Śladów pamięci o nim znajdziemy wiele. To choćby kosmiczny autobus przemierzający ulice miasta.

Z myślą o jubileuszu magistrat i miejski przewoźnik przygotowali pojazd, który przypomni turystom, ale i mieszkańcom miasta postać wybitnego astronoma. Jest on oklejony grafiką przeniesioną z jednego z murali znajdującego się w centrum miasta.

Jak mówi Agnieszka Zychla z Urzędu Miasta, śladów Keplera można napotkać tu wiele:

Podczas tegorocznych Kosmicznych wakacji można poznać historię i osiągnięcia naukowca. Można także przejść się z przewodnikiem szlakiem Keplera. Druga połowa roku, to z kolei szereg spotkań i wykładów poświęconych astronomii:

Na otwarte spotkania z Johannesem Keplerem miasto zapraszać będzie na bieżąco na stronie www.urzadmiasta.zagan.pl


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku