°C

Wo-Man, wernisaż Żanety Chłostowskiej-Szwaczki

fot. K.Gonera
 

W Holu Cesarskim Żagańskiego Pałacu Kultury zaprezentowano wernisaż Wo-Man autorstwa Żanety Chłostowskiej-Szwaczki. Prace malarki znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach.

Wo-Man to rozmowa przez sztukę. To dialog, podczas którego możemy stanąć po jednej ze stron odwiecznego sporu związanego ze stereotypem płci.
Jak mówi sama autorka wystawianych prac, pod płaszczem kobiecej magii przedstawianej na płótnach kryje się społeczny problem:

– Żagań to zabytki i kultura, które wiążą się w wysublimowany romans. Stąd zapewne tak duże zainteresowanie dzisiejszym spotkaniem ze sztuką – mówi Anna Mrowińska, dyrektor Żagańskiego Pałacu Kultury:

– Kiedy patrzę na te kobiety, czuję się jedną z nich – podkreśla jedna z uczestniczek wernisażu:

Żaneta Chłostowska-Szwaczka uprawia malarstwo, mozaikę oraz rzeźbę. Wystawa jej prac w ŻPK dostępna będzie do połowy sierpnia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku