°C

Dwa charytatywne pikniki by pomóc uratować Igę

fot. R. Waldun
 

Trzyletnia Iga Czekalska z Boczowa w gminie Torzym choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Ta choroba zabija, jeśli nie jest leczona.

Niestety, leczenie jest długotrwałe i kosztowne. Dlatego grono ludzi dobrej woli postanowiło zbierać pieniądze na leczenie dziecka.

Jedną z form był piknik, który odbył się wczoraj w Torzymiu, a dziś w Kostrzynie nad Odrą.

– Nie miałam wątpliwości, że Idze i jej rodzicom trzeba pomóc – mówi Justyna Busler, która włączyła się w organizację pikniku.

Piotr Witkowski, organizator pikniku mówi, że choć może atrakcje nie są wyszukane, ale jest ich wiele, a najważniejszy jest przecież cel.

Obecnie Iga leczona jest doraźnie zastrzykami, ale konieczne jest podanie leku, który kosztuje około 9 milionów złotych. Terapia musi być wykonana w USA.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku