°C

OSP Trzebów z nowym wozem

fot. S. Kordyjalik
 

Nowy wóz bojowy trafił dziś do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebowie koło Sulęcina. Strażacy mają w remizie średni wóz bojowy Mercedes z 2011 roku i austriacki Steyr, który ma już 45 lat!

– Nasza jednostka jest duża, bo należy do niej 35 druhów. Należymy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, więc nowy sprawny pojazd jest nam niezbędny – mówi Stanisław Chabza, komendant OSP w Trzebowie.

Nowy wóz bojowy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebowie kosztował 777 tysięcy złotych. Zabiera jednorazowo 3000 litrów wody i 300 kilogramów środka gaśniczego. Dziś druhom pojazd przekazał wicewojewoda Wojciech Perczak, w towarzystwie władz gminy Sulęcin, oraz powiatowych strażaków.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku