°C

Umowa na przebudowę mostu w Kostrzynie podpisana!

fot. S. Kordyjalik
 

W Kostrzynie nad Odrą podpisano dziś umowę na przebudowę mostu przez Wartę. Po remoncie będzie on miał lepsze parametry nośne, ale będzie też wyższy, przez co przepłyną pod nim większe barki czy lodołamacze.

– Te dwa aspekty zdecydowały, że taka inwestycja zostanie zrealizowana – tłumaczy Paweł Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Burmistrz Kostrzyna nad Odrą przyznaje, że to ważny dzień dla miasta. Andrzej Kunt podkreśla, że most to newralgiczne miejsce w tej części kraju i musi być bezpieczny i funkcjonalny.

Prace przy przebudowie mostu na Warcie w Kostrzynie nad Odrą potrwają około 2 lat. Na czas prac remontowych działać będzie przeprawa tymczasowa.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku