Udany występ Bidowańca w Mistrzostwach Europy

Marek Staniszewski

Zielonogórski pływak Kacper Bidowaniec zajął jedenaste miejsce w półfinale stylu grzbietowego na Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzymie. Świetnie zaprezentował się w stylu zmiennym, a sztafetę narodową pomógł wprowadzić do finału.

Kacper Bidowaniec najpierw wraz z kadrą startował w sztafecie 4×100 dowolnym pomagając dojść do finału, w którym Polacy zdobyli brązowy medal, choć zielonogórzanin w nim nie startował.

W stylu grzbietowym na 50 metrów doszedł do półfinału. W mim z czasem 26.10 zajął jedenaste miejsce. Udanie zaprezentował się też w stylu zmiennym na 200 metrów. Mając czas 2:03.30 był czwarty.