°C

Pierwsza pomoc na wakacje. Przypominamy zasady RKO

fot. Mateusz Gadomski
 

W ostatni weekend w naszym kraju utonęło 12 osób. Przypomnijmy, również w Zielonej Górze doszło niedawno do tragedii. Na Dzikiej Ochli, na początku wakacji, utonął mężczyzna.

W okresie letnim warto przypomnieć sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Możemy komuś uratować życie. Czy zielonogórzanie wiedzą czym jest Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa?

Ratownik medyczny Jakub Szmytkowski przypomina jak prawidłowo wykonać Resuscytację Krążeniowo Oddechową:

Jakub Szmytkowski zachęca również zielonogórzan do ratowania życia za pomocą defibrylatorów. Są one dostępne m.in. w autobusach MZK. Po włączeniu urządzenia, jesteśmy na bieżąco informowani jak prawidłowo użyć defibrylatora.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku