°C

Podwodny poligon

st.szer. Kamil Śpiączka
 

W Wędrzynie na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych odbywa się coroczne szkolenie nurków. Na przyległych akwenach Buszno i Rakowe szkolą się podwodniacy z całego kraju.

Tego typu zajęcia prowadzone przez 17. Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną odbywają się dwa razy w roku, zarówno zimą jak i latem. Jak mówi porucznik Robert Hałko, dowódca zgrupowania wojskowy nurek daje sobie radę pod wodą w każdych warunkach, bez względu na porę roku:

W szkoleniu bierze udział kilkudziesięciu żołnierzy. Są to między innymi specjaliści z Krosna Odrzańskiego, Świętoszowa, Stargardu Szczecińskiego czy Brzegu.
– W czasie zgrupowania uczestnicy mogą doskonalić umiejętności w rozpoznawaniu przeszkody wodnej oraz podnosić swoje kwalifikacje w nawigacji podwodnej – dodaje porucznik Robert Hałko:

– Takie szkolenia to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w wykonywaniu zadań w środowisku podwodnym – mówi młodszy chorąży Bernard Hajducki z 5. Batalionu Saperów z Krosna Odrzańskiego:

– Jak mówi kapral Grzegorz Pawlak z 2. Batalionu Saperów ze Stargardu Szczecińskiego prac w wodzie jest tyle podczas szkolenia, że naprawdę można poczuć na sobie prócz wody krople potu:

Szkolenie trwać będzie do 16 lipca.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku