°C

Uwaga na fałszywych rachmistrzów

GUS
 

Fałszywi rachmistrzowie wyłudzają dane wykorzystując Narodowy Spis Powszechny. Spisując się telefonicznie lub poprzez wywiad bezpośredni, mamy prawo sprawdzić tożsamość osoby podającej się za rachmistrza.

Tłumaczy Grzegorz Boruszewski, specjalista od cyberzagrożeń:

Spisując się przez internet, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę, czy na początku adresu URL znajduje się ikona zamkniętej kłódki. To oznacza, że dane którymi się dzielimy są zaszyfrowane:

Narodowy Spis Powszechny trwa do końca września. Najprościej spisać się przez internet, na stronie spis.gov.pl. Odpowiedzi na wszystkie pytania otrzymamy dzwoniąc pod bezpłatny numer 22 279 99 99.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku