°C

Premier odwiedza dziś województwo lubuskie

Mateusz Morawiecki
 

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś województwo lubuskie, wracając ze spotkania szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i Słowenii w Lublanie.

Szef rządu swój pobyt rozpoczął od przyjazdu do Zielonej Góry, gdzie odwiedził firmę Ekoenergetyka – Polska S.A. To przedsiębiorstwo zlokalizowane w Lubuskim Parku Przemysłowo -Technologicznym, które dostarcza obecnie stacje do ładowania autobusów do 19 krajów europejskich.
Jak mówił Mateusz Morawiecki, ładowarki produkowane w zielonogórskiej firmie to wielko polski sukces eksportowy. Dodał również, że Polski Ład stawia na nowoczesny przemysł i ma nadzieję, że dzięki temu do Polski będą wracali rodacy, by tu znajdować dobrze płatne miejsca pracy.
Po spotkaniu w Zielonej Górze premier udał się do gminy Trzebiechów na piknik rodzinny Polski Ład. Szef rządu ma w planie także spotkanie z mieszkańcami województwa lubuskiego.

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku