°C

Wreszcie można budować

graf. lubuskie.pl
 

Ważna informacja dla mieszkańców gmin Brody i Gubin. Mieszkańcy mogą już budować. Przez trzynaście lat było to niemożliwe. Planowana budowa kopalni węgla brunatnego w obu gminach spowodowała wydanie przepisów zabraniających budowania czegokolwiek, a nawet obrotu ziemią. Nawet, gdy było już wiadomo, że kopalnia nie powstanie, to złoża pozostawały zabezpieczone, co nadal wykluczało budowanie.

– Mieszkańcy nie budowali nowych domów, nie przychodzili inwestorzy, bo nie mogli niczego postawić, ale wreszcie to się zmieniło, jest decyzja sądu zmieniająca ten przepis – mówi Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody.

Wójt dodaje, że zmiany wymaga jeszcze kilka przepisów, które stoją obecnie w sprzeczności z wyrokiem sądu, ale początek został zrobiony.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku