°C

Obym szefa jeszcze z 50 lat woził! 97. urodziny Piotra Gubernatora

Fot. Jan Mazur
 

- Zdrowia! Najlepszego! Obym jeszcze 50 lat woził szefa do pracy! - Ale ZUS nie byłby zadowolony z tego?! - odpowiadał ze swadą Piotr Gubernator, którego 97. urodziny dziś świętowano w Żaganiu.

Wciąż aktywny społecznie jubilat jest prezesem koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Żaganiu. Zasłużony żaganianin odbierał dziś życzenia od przyjaciół, kolegów, współpracowników, organizacji pozarządowych i władz miasta:

Regionalista, społecznik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Jan Mazur jest zafascynowany osobowością, życiorysem i żywotnością Piotra Gubernatora:

Piotr Gubernator urodził się w 1924 roku na Podolu, porucznik, weteran II wojny światowej, żołnierz 15. Pułku Artylerii Przeciwlotniczej, przeszedł szlak bojowy od Sum, przez Wisłę, Warszawę, Wał Pomorski, Kołobrzeg, Odrę, Kanał Hohenzollernów po Łabę, kawaler Krzyża Walecznych, został odznaczony tytułem Żaganianin Roku.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku