°C

W Lubsku powstał mural poświęcony zwierzętom

fot. K.Gonera
 

W Lubsku na fasadzie wiaduktu kolejowego przy ulicy Dworcowej powstał nowy mural. Jego hasło brzmi Kochaj – Adoptuj. To inicjatywa miejskich władz oraz społeczników, którym dobro zwierząt leży na sercu.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Magdalena Drosik, pracownica lubskiego magistratu, która jest także inspektorem do spraw ochrony zwierząt w zielonogórskim OTOZ Animals. Jej prośba wysłana do PKP Zielona Góra szybko zyskała pozytywny oddźwięk.

-Ten wiadukt jest w tak uczęszczanym miejscu, że aż się prosiło, aby zrobić tu coś takiego jak mural, który widzą wszyscy – mówi Magdalena Drosik:

– Przesłanie, które widzą przejeżdżający kierowcy, jest proste. To zachęta do adopcji zwierząt. Dajmy im nasze serca – dodaje inspektor Drosik:

Akcję wsparł również burmistrz Lubska Janusz Dudojć, kupując farby, aby powstało malowidło. – To szczytny cel i doskonały pomysł – zauważa:

Mural wykonała mieszkanka pochodząca z miasta, mieszkająca obecnie w Amsterdamie.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku