°C

Most w Świerkocinie otwarty dla ruchu samochodowego

UMiG Witnica
 

Zakończył się remont mostu przez Wartę na drodze woj. nr 131 w Świerkocinie i we wtorek w godzinach wieczornych przywrócono na nim ruch kołowy – poinformował w środę z-ca dyr. Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze Grzegorz Szulc.

Most był zamknięty dla kierowców na początku lutego br., co oznaczało spore utrudnienia na mieszkańców pobliskich miejscowości i konieczność z korzystania z długich objazdów. Najbliższe mosty przez Wartę znajdują się bowiem w Kostrzynie nad Odrą i Gorzowie Wlkp.

Remont mostu był konieczny z uwagi na zły stan techniczny obiektu. Inwestycja objęła m.in. całkowitą rozbiórkę żelbetowej płyty pomostowej oraz naprawę i wzmocnienie stalowych elementów konstrukcyjnych przeprawy.

Inwestycja kosztowała 5,5 mln zł i zakończyła się planowanym terminie. Kilka lat temu została wyremontowana mierząca 500 m estakada prowadząca do mostu w Świerkocinie. Sam most ma 140 m długości, a przęsło nad Wartą 90 m.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku