°C

„Spiszmy się w zabawie” w Parku Górczyńskim

autor: Piotr Wiśniewski
 

Formę pikniku rodzinnego pod nazwą „Spiszmy się w zabawie” przyjęła impreza promująca Narodowy Spis Powszechny 2021. W Parku Górczyńskim gorzowianie spisywali się pod okiem rachmistrzów Urzędu Statystycznego.

Do udziału w spisie zachęcał mieszkańców Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

O obowiązku spisania się przypominał uczestnikom pikniku również Roman Fedak, dyrektor Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.

Mieszkańcom Gorzowa taka forma pikniku, połączona z możliwością spisania się, bardzo się spodobała.

Jedna z organizatorek imprezy Elwira Olczyk z Lubuskiego Ośrodka Badań Regionalnych przyznała, że propagowanie spisu poprzez zabawę zdaje egzamin.

Przypomnijmy, że wszyscy Polacy mają obowiązek uczestnictwa w spisie i muszą to zrobić do 30 września tego roku. Szczegóły związane z Narodowym Spisem Powszechnym dostępne są w Internecie pod adresem: www.spis.gov.pl


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku