°C

Wodociąg ma 140 lat

fot. UG Świerczów
 

Duża liczba ujęć wody i wodociągów w gminie Lubsko ma nawet 140 lat! Ich stan się pogarsza i nie zawsze doraźne przeglądy i naprawy zapewniają sprawne i bezpieczne dostawy wody do mieszkańców i firm.

– Awarie zdarzają się co kilka dni, nawet kilka metrów od poprzedniej. Dlatego korzystając z rządowych środków zabieramy się za „bezpieczeństwo wodne” mieszkańców – mówi Janusz Dudojć, burmistrz Lubska.

Dodatkowo, samorząd Lubska, już za swoje pieniądze, wyremontuje wszystkie wodociągi, które są pod drogami gminnymi. Takie działanie umożliwi w następnej kolejności porządne wyremontowanie tych dróg.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku