°C

Dziennikarze nagrodzeni za pracę w czasie pandemii

Fot.: A. Steciąg
 

Dziennikarze Radia Zachód nagrodzeni za swoje materiały na temat pandemii! Zofia Popielecka, Krzysztof Filmanowicz i Janusz Życzkowski zdobyli główne nagrody w konkursie "Pandemia - lubuska perspektywa" organizowanym przez lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich.

Zofia Popielecka wygrała w kategorii „Radio”. Jak mówi, to dla niej ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy:

Dziennikarze Radia Zachód zdobyli też główną nagrodę w kategorii „Telewizja”. Tu jury konkursu doceniło spot „#WspierajMedyka” przygotowany przez Krzysztofa Filmanowicza i Janusza Życzkowskiego.

– Nagrodę dedykujemy wszystkim lekarzom, którzy walczyli podczas tej pandemii na pierwszej linii frontu – podkreśla Filmanowicz:

Pracę lubuskich dziennikarzy w czasie pandemii docenia Piotr Bromber, dyrektor lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak mówi, miała ona ogromne znaczenie m.in. w kształtowaniu odpowiednich postaw, objaśniania sytuacji i przekazywania rzetelnych relacji z frontu walki z koronawirusem:

Dodajmy, że w tym roku na konkurs organizowany przez lubuski NFZ i Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich wpłynęło ponad 50 prac. Oprócz naszych dziennikarzy główne nagrody zdobyli także Zbigniew Borek w kategorii „Prasa” i Mariusz Kapała za fotoreportaż. Wyróżnienie w kategorii „Telewizja” dostała też Dorota Wleklik.

Wręczenie nagród odbyło się w bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego, w trakcie specjalnej debaty, której gościem był m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku