°C

Sondaż: Morawiecki najlepszym premierem

fot: PAP/Bartłomiej Wójtowicz
 

Mateusz Morawiecki byłby najlepszym premierem dla Polski – tak sądzi 27,4 proc. respondentów, którzy wzięli udział w sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

„Choć poparcie dla aktualnego szefa rządu nieco spadło w porównaniu z ostatnim, marcowym badaniem to jednak nadal zostawia on innych polityków daleko w tyle” – podano. W poprzednim badaniu w marcu Morawiecki miał więcej – 31,5 proc. wskazań” – wynika z sondażu.

Dodano, że według Polaków, dobrymi kandydatami na premiera byliby również: Rafał Trzaskowski (7,6 proc.), Donald Tusk (5,6 proc.), Szymon Hołownia (2,5 proc.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (2,5 proc.). „Co ciekawe, większość badanych Polaków (50,7 proc.) nie wie lub nie ma zdania w tym temacie” – zaznaczono.

Jak podano, według najmłodszych wyborców najlepszym premierem byłby Rafał Trzaskowski (19 proc.), drugie miejsce w zestawieniu zajął z kolei Jarosław Kaczyński (11 proc.). „W przypadku respondentów w wieku od 30 do 39 lat najwięcej osób wybrało Mateusza Morawieckiego (9 proc.), później znaleźli się Donald Tusk (8 proc.) i Szymon Hołownia (7 proc.), a także Rafał Trzaskowski (4 proc.)” – czytamy.

Z badania wynika, że „Morawieckiego popierają głównie wyborcy Zjednoczonej Prawicy (54 proc.), ale również i Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz’19 (34 proc.)”. Dodano, że Rafał Trzaskowski cieszy się największą popularnością wśród osób, które opowiadają się za Lewicą (34 proc.). „Wyborcy Koalicji Obywatelskiej uważają z kolei Donalda Tuska za najlepszego premiera dla Polski (34 proc.). Obecny prezydent Warszawy znalazł się natomiast na drugim miejscu, notując 17 proc. wskazań” – napisano.

Badanie wykonano 19 czerwca na 1000 osobowej ogólnopolskiej próbie pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku