°C

Dziś w kalendarzu Dzień Wędkarza

Fot. Envato
 

Wędkarstwo jest jedną z najstarszych form sportu. W starożytnym Rzymie na łowienie dla przyjemności mogli pozwolić sobie tylko najbardziej zamożni. W Polsce ta forma rekreacji zdobyła popularność w XIX wieku. Dziś w kalendarzu przypada Dzień Wędkarza.

Święto ma na celu nie tylko uczczenie długiej tradycji wędkowania, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na czystość środowiska naturalnego, w tym wód. To także mówienie o problemie kłusownictwa oraz innych działaniach związanych z nielegalnym aktami przeciw naturalnemu środowisku.
– Czynimy starania, aby nasze stawy oraz tereny przyległe były czyste. Wykonujemy także prace przy zbiornikach oraz je zarybiamy – mówi Mariola Fijok z jednego z żagańskich kół wędkarskich:

O tym, czym jest wędkarstwo, z pasją mówi Jan Piech właściciel sklepu z wędkami i innymi akcesoriami:

Jak mówi jeden z żagańskich wędkarzy, lepiej patrzeć w wodę, zamiast trawić czas na kanapie przed telewizorem:

Obecnie Polski Związek Wędkarski liczy około 600. tysięcy członków.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku