°C

Uniwersytet Zielonogórski niżej w rankingu

fot. M. Czechowska
 

Znamy najnowszy ranking polskich uczelni, który co roku przygotowuje Fundacja Perspektywy.

W najnowszym rankingu Uniwersytet Zielonogórski znalazł się na 50 miejscu wśród stu uczelni akademickich. To niżej niż w poprzednim zestawieniu, gdy był w czwartej dziesiątce. Władze Uniwersytetu odpowiadają, że to efekt zmiany zasad wyliczania poszczególnych wskaźników, Argumentują też, że wiele kierunków oferowanych w Zielonej Górze pozostaje w ścisłym krajowym topie. To m.in. fizyka, elektrotechnika, pielęgniarstwo, filozofia czy zarządzanie i inżynieria produkcji.

Dodajmy, że w tegorocznym rankingu Perspektyw gorzowska Akademia im. Jakuba z Paradyża znalazła się pod koniec zestawienia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku