°C

Na Chrobrego nowe znaleziska [GALERIA]

Fot. B.Nowosielski, UM
 

Kolejne ślady historii odkryto na remontowanej ul. Chrobrego- informuje magistrat. Na wysokości Arsenału odkryte zostały pozostałości murów miejskich z XIV wieku oraz otaczająca mury fosa.

Na miejscu prowadzonej w centrum Gorzowa inwestycji pracują archeolodzy z pracowni SG2. Już wcześniej odkryli w tym rejonie fragmenty ceramiki z kultury pucharów lejkowatych, starej słodowni, szwedzkiej twierdzy obronnej, czy piwnice poniemieckich kamienic. Najnowsze odkrycie, czyli pozostałości murów miejskich, pochodzi z XIV wieku. Znalezisko przecina ul. Chrobrego w linii prostej mniej więcej na wysokości od kiosku przy Arsenale do kiosku z pieczywem po drugiej stronie ulicy (tuż obok pomnika Edwarda Jancarza). Prawdopodobnie to już ostatnie odkrywki na tym terenie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku