°C

Minimalna porażka Stali w Lublinie

fot. Ryszard Rachlewicz
 

Żużlowcy Moich Bermudów Stali Gorzów przegrali na wyjeździe z Motorem Lublin 43:46 w zaległym meczu PGE Ekstraligi. Gorzowianie zainkasowali jednak punkt bonusowy, bo u siebie wygrali 52:38.

Pierwszy wyścig na remis. Zwyciężył Martin Vaculik, za nim Grigorij Łaguta i Jarosław Hampel, a stawkę zamknął Szymon Woźniak. 

Bieg młodzieżowców to podwójne zwycięstwo miejscowych. Trudno tutaj mówić o niespodziance, ponieważ Wiktor Lampart i Mateusz Cierpniak to krajowy top. Trzeci przyjechał Wiktor Jasiński, a ostatni był Kamil Pytlewski, który pojechał w tym meczu za kontuzjowanego Kamila Nowackiego. Było 8:4 dla gospodarzy.

Trzecia gonitwa to kolejny remis. Zwyciężył Bartosz Zmarzlik, a ostatni przyjechał Anders Thomsen. Gorzowian przedzieliła lubelska para Dominik Kubera-Mikkel Michelsen. Motor prowadził 11:7.

W czwartym biegu Motor odniósł drugie w tym meczu podwójne zwycięstwo. Krzysztof Buczkowski wraz z Lampartem nie dal szans Jasińskiemu, jadącemu z Rafałem Karczmarzem. Lublinianie wyszli na 16:8.

Piąty wyścig na remis. Kolejną „trójkę” zapisaliśmy przy nazwisku Vaculika, a Karczmarz drugi raz w tym meczu przyjechał ostatni. Drugi był Hampel, a trzeci Kubera. Było 19:11 dla Motoru.

Kolejne trzy gonitwy również na remis. W szóstym biegu wygrał Michelsen, przed Thomsenem. Cierniak spowodował upadek Woźniaka i został wykluczny. Punkt dla zawodnika Stali. Lublinianie prowadzili 22:14. W siódmym wyścigu natomiast zwyciężył Zmarzlik. Za nim Łaguta, Buczkowski oraz Jasiński, który pojechał jako rezerwa taktyczna za Pytlewskiego. Było 25:17. Ósmy bieg to wygrana Zmarzlika, który pojechał jako rezerwa taktyczna za Karczmarza. Drugi był Lampart, trzeci Michelsen, a ostatni Vaculik. Było 28:20.

Stal wygrała podwójnie dziewiątą gonitwę i zbliżyła się do Motoru na cztery „oczka”. Para Thomsen-Woźniak nie dała szans Łagucie i Buczkowskiemu. Lublinianie wciąż prowadzili, ale już tylko 29:25.

Motor odpowiedział jednak wygraną 4:2. Wygrał Hampel, a za nim przyjechał Zmarzlik. Trzeci był Kubera, a ostatni dojechał Jasiński. Gospodarze wyszli na 33:27.

Stal dołożyła drugie podwójne zwycięstwo w jedenastym biegu. Zwyciężył Vaculik, który pojechał jako rezerwa taktyczna za Karczmarza. Za nim Woźniak, a następnie miejscowi – Łaguta i Lampart. Motor prowadził już tylko 34:32.

Dwunasty bieg na remis. Wygrał Thomsen, który zdołał wyprzedzić na ostatnim wirażu Hampela. Trzeci przyjechał Cierniak, a stawkę zamknął Pytlewski. Było 37:35.

Trzynasty bieg również zakończył się podziałem punktów. Na pierwszym łuku było ciasno i upadł Vaculik. Słowak został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie na wysokości zadania stanął osamotniony Zmarzlik, który zwyciężył. Za nim Kubera, który pojechał za Buczkowskiego oraz Michelsen. Duńczyk został jednak wykluczony za przejechanie dwoma kołami po krawężniku. Ostatecznie 3:2 dla Stali, a meczu przed biegami nominowanymi Motor prowadził już tylko 39:38.

Lublinianie zwyciężyli w czternastej gonitwie 4:2 i wyszli na 43:40. Wygrał Kubera, przed Woźniakiem, Michelsenem i Thomsenem.

Ostatni bieg na remis. Wygrał Łaguta, za nim Zmarzlik, Vaculik oraz Hampel. Ostatecznie Motor wygrał 46:43.

Punkty dla Motoru: Łaguta 9, Buczkowski 4+1, Hampel 8+1, Karion ns, Michelsen 6+2, Lampart 7+2, Cierniak 3+2, Kubera 9+1.

Dla Stali: Woźniak 7+2, Thomsen 8, Vaculik 10+1 (6), Karczmarz 0, Zmarzlik 16 (6), Jasiński 2, Pytlewski 0.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku