°C

Uroczystości odpustowe w Rokitnie

Rokitno
 

W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie zakończyły się główne uroczystości odpustu diecezjalnego. Uroczystej mszy przewodniczył bp Edward Dajczak.

W homilii mówił o ciężkich doświadczeniach czasu pandemii:

Biskup Dajczak dodał, że wiele osób, które muszą zmagać się z problemami codzienności, ogarnia zwątpienie:

Biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński powiedział, że jest to najważniejsze święto w Rokitnie:

Biskup Lityński apelował też o solidarność z potrzebującymi mieszkańcami Nowej Białej na Podhalu, którzy w tragicznym pożarze stracili dorobek życia:

W uroczystościach uczestniczyło kilkaset osób. Było to pierwsze od wielu miesięcy tak duże zgromadzenie wiernych z uwagi na zakończenie okresu dyspensy, która do tej pory zwalniała z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy.

Kustosz sanktuarium ksiądz Piotr Bortnik cieszył się z obecności wiernych. Wspominał też spotkanie z przedstawicielami żużlowej Stali Gorzów z ubiegłego roku:

Przed mszą ksiądz Witold Lesner opowiadał o kulcie maryjnym na Kubie:

 

Uroczystości odpustowe w Rokitnie | Radio Zachód

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku