°C

W środę mecz Polska-Szwecja. Wygrana zapewni Polakom awans do 1/8 finału!

Radość zawodników reprezentacji Polski po zakończeniu drugiego meczu grupy E piłkarskich mistrzostw Europy z Hiszpanią, na stadionie "La Cartuja". Fot. PAP/Adam Warżawa
 

Zwycięstwo w ostatnim meczu grupowym w środę ze Szwecją w Sankt Petersburgu zapewni polskim piłkarzom awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy.

Biało-czerwoni po sobotnim remisie w Sewilli z Hiszpanią 1:1 z jednym punktem zajmują ostatnie miejsce w grupie E. Prowadzą Szwedzi z dorobkiem czterech, trzy mają Słowacy, a dwa Hiszpanie.

Jednak wygrana Polaków z ekipą „Trzech Koron” sprawi, że na pewno zajmą oni jedno z dwóch czołowych miejsc w grupie. Szwedów wyprzedzą dzięki lepszemu bilansowi bezpośredniego spotkania, a także jeden z zespołów – Hiszpanię i Słowację, które zmierzą się o tej samej porze w Sewilli.

Przy wygranej „La Roja”, to ona z pięcioma „oczkami” wygra grupę, ale Słowacy pozostaną wówczas z trzema i zamkną tabelę. Zwycięstwo Słowacji będzie oznaczać, że to ona awansuje z pierwszego miejsca, a współgospodarze turnieju będą na ostatniej pozycji.

Z kolei remis w Sewilli oznaczać będzie, że Hiszpania z trzema punktami będzie ostatnia, a Słowacja zrówna się dorobkiem z Polską i Szwecją. Ponieważ w meczach między nimi każda z drużyn uzyska po trzy punkty, decydować będzie bilans bramek.

Zespół trenera Paulo Sousy na pewno będzie przed Szwecją, gdyż jego każda jednobramkowa wygrana, sprawi, że w bezpośrednich meczach między trzema zainteresowanymi drużynami będzie mieć o jednego gola zdobytego więcej niż Skandynawowie. Oni wygrali ze Słowakami 1:0, a Polska przegrała 1:2.

Wygrana Polaków różnicą dwóch goli sprawi, że wygrają grupę, a Szwecja będzie trzecia. O jej losie zdecyduje wtedy porównanie dorobku z innymi ekipami z trzecich miejsc. Zgodnie z regulaminem, awans wywalczą cztery z sześciu z tego miejsca w grupach.

Mecze ostatniej kolejki grupy E rozegrane zostaną w środę o godz. 18.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku