°C

Rosyjskie samoloty wojskowe naruszyły przestrzeń powietrzną Litwy

Fot. PAP/EPA/Alessandro Della Valle
 

Dwa rosyjskie samoloty bojowe naruszyły przestrzeń powietrzną Litwy nad Morzem Bałtyckim. Litewskie MSZ w środę wręczyło notę protestacyjną przedstawicielowi ambasady Rosji w Wilnie.

We wtorek dwa rosyjskie Su-24 wleciały nad Bałtykiem w litewską przestrzeń powietrzną na głębokość jednego kilometra i pozostawały tam przez około minutę.

„Litwa żąda od Rosji wyjaśnień w sprawie tego incydentu i podjęcia wszelkich niezbędnych środków, aby zapobiec powtórzeniu się takich przypadków w przyszłości”

– napisano w oświadczeniu resortu spraw zagranicznych.

Litewski minister obrony Arvydas Anuszauskas łączy działania lotnictwa wojskowego Rosji z międzynarodowymi ćwiczeniami sił morskich NATO Baltosp, które odbywają się obecnie na Bałtyku.

Ćwiczenia Baltosp, które rozpoczęły się na początku czerwca, potrwają do piątku. Bierze w nich udział około 4 tys. żołnierzy, 40 okrętów i 60 samolotów z 18 krajów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku