°C

W Genewie zakończyło się spotkanie Bidena z Putinem

Fot. PAP/EPA/Mikhail Metzel
 

Rozmowy z prezydentem USA Joe Bidenem były konstruktywne - ocenił w środę rosyjski przywódca Władimir Putin; jak opisywał, nie odczuwano podczas rozmów "żadnej wrogości". Rosja i USA są nastawione na rozwiązywanie problemów - relacjonował.

Ambasadorowie USA i Rosji: John Sullivan i Anatolij Antonow wrócą do swoich placówek (odpowiednio – w Moskwie i Waszynngtonie) – zapowiedział w środę prezydent Rosji Władimir Putin na konferencji prasowej w Genewie po rozmowach z przywódcą USA Joe Bidenem.

Prezydent Rosji Władimir Putin, pytany o działalność Fundacji Walki z Korupcją (FBK), założonej przez opozycjonistę Aleksieja Nawealnego, oświadczył, że chodzi o organizację, która publicznie wzywała do zamieszek, dawała instrukcje, jak sporządzać „koktajle Mołotowa” i angażowała nieletnich do swych działań.

Putin oznajmił, że w USA dochodzi ostatnio do „pogromów”. Nie chcemy, by to odbywało się na naszym terytorium i zrobimy wszystko, by do tego nie dopuścić – zapowiedział.

Biden i jego zespół śledzą konferencję Putina, by przygotować ewentualną natychmiastową reakcję, gdyby wymagała tego któraś z wypowiedzi rosyjskiego przywódcy – powiedział stacji jeden z amerykańskich urzędników.

Możliwość przygotowania odpowiedzi na słowa Putina, była jedną z przyczyn, dla których konferencja Bidena odbędzie się po spotkaniu z dziennikarzami rosyjskiego przywódcy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku