°C

„Centrum” Mejzy z posłem PO

Łukasz Mejza
 

Posłowie Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler powołali stowarzyszenie "Centrum", które ma być wstępem do stworzenia nowego koła poselskiego. Ajchler, który jest członkiem PO, zadeklarował, że chce pozostać w partii, ale jako poseł niezależny.

Łukasz Mejza dostał się do Sejmu z listy PSL, a Zbigniew Ajchler – Koalicji Obywatelskiej. Mejza od dłuższego czasu pozostawał posłem niezrzeszonym; Ajchler, który ślubowanie w Sejmie złożył we wtorek (wszedł za Milliona Munyamę, który wygrał konkurs na stanowisko w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych), również nie zapisał się do klubu parlamentarnego.

Dziś obaj wystąpili na konferencji prasowej, ogłaszając powstanie nowego projektu politycznego. „Rozpoczynamy szeroką i daleko idącą współpracę; współpracę pomiędzy dwoma posłami niezależnymi i wraz z posłem Zbigniewem Ajchlerem zakładamy stowarzyszenie Centrum” – powiedział Mejza.

Jak dodał, stowarzyszenie ma być preludium do powstania nowej siły w parlamencie. „To stowarzyszenie to organizacja, która ma wprowadzić debatę publiczną na nowe tory – tory, po których już dziś startuje pociąg o nazwie +Centrum+, pociąg, do którego zapraszamy każdego z parlamentarzystów, który chce się skupić na gospodarce, samorządzie i na rozwoju” – podkreślił Mejza. „Czas skończyć z politykami, którzy udają, że znają się na wszystkim; czas na eksperckość” – dodał.

Zbigniew Ajchler chciałby się zająć z kolei kwestiami związanymi z rozwojem rolnictwa. „Nie mamy w parlamencie ludzi, którzy osiągnęli sukcesy zawodowe w dużym, wielkotowarowym rolnictwie. Oni są potrzebni, więc zapraszamy ich wszystkich w tej chwili, bo jakie mamy rolnictwo w Polsce, to wszyscy wiemy” – powiedział poseł.

Obaj politycy zapowiedzieli, że stowarzyszenie „Centrum” będzie pracować nad projektami dotyczącymi gospodarki, samorządu i właśnie rolnictwa.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku