°C

Nowa Sól gościła wojewodę

Fot. A. Steciąg
 

Wojewoda lubuski odwiedził dziś Nową Sól, gdzie spotkał się m.in. z władzami miasta i powiatu nowosolskiego.

Władysław Dajczak podkreśla, że to pierwsze takie bezpośrednie spotkanie z samorządowcami z Nowej Soli po wielu miesiącach pandemicznej przerwy.

– Takie spotkania i takie wizyty są dla mnie bardzo ważne, bo mogę na miejscu dowiedzieć się, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy poszczególnych samorządów – dodaje wojewoda:

Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli, mówi, że władzom miasta bardzo dobrze współpracuje się z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim, m.in. w zakresie pozyskiwania pieniędzy z programów rządowych. Jak zaznacza, Nowa Sól bardzo mocno już z tego skorzystała i liczy na wsparcie wojewody przy kolejnych inwestycjach:

W trakcie dzisiejszej wizyty poruszono też temat gigantycznej hałdy niebezpiecznych odpadów, jaka znajduje się na terenie nowosolskiego Dozametu.

– To dla nas wielki problem, z którym – mam nadzieję – poradzimy sobie dzięki wsparciu wojewody – mówi Iwona Brzozowska, starosta powiatu nowosolskiego:

Dodajmy, że wojewoda Władysław Dajczak zapewnił dziś nowosolskich samorządowców, że w najbliższym czasie postara się zorganizować spotkanie z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, na którym podjęta zostanie próba rozwiązania problemu toksycznej hałdy na terenie Dozametu.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku