°C

Dotacje na modernizacje dróg gruntowych

Fot. Pixabay.com
 

Trzy lubuskie gminy - Otyń, Dąbie i Zabór - dostały dziś ponad 150 tys. złotych na modernizację lokalnych dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu województwa w ramach programu scalania gruntów.

Jak podkreśla wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, dzięki temu gminy mogą zrealizować wiele inwestycji drogowych, na które do tej pory nie miały pieniędzy:

Najwyższą dotację, ponad 140 tys. złotych, otrzymała dzisiaj gmina Dąbie, z czego cieszy się wójt Marcin Reczuch:

Z programu korzysta też od wielu lat gmina Otyń, która otrzymała dzisiaj 90 tys. złotych na remont drogi gruntowej w Bobrownikach.

– Te pieniądze to dla nas bardzo duże wsparcie – mówi Barbara Wróblewska, burmistrz Otynia:

Umowę na ponad 23 tys. złotych dotacji z budżetu województwa podpisał dziś także wójt gminy Zabór Robert Sidoruk. Jak mówi, dzięki temu będzie można wyremontować fragment ul. Wiśniowej w Droszkowie:

Dodajmy, że w tym roku pieniądze na remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych otrzyma także 20 innych gmin z całego województwa lubuskiego. Pieniądze z programu scalania gruntów będzie też można przeznaczyć na budowę zbiorników retencyjnych oraz nasadzenia miododajnych drzew.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku