°C

Żarski magistrat dofinansuje letni wypoczynek dzieci

Fot. Envato
 

Żarski magistrat rozdał pieniądze stowarzyszeniom i organizacjom na dofinansowanie do letniego wypoczynku dzieci. Do rozdysponowania była największa jak do tej pory w historii miasta pula w wysokości 200 tysięcy złotych.

W ramach ogłoszonego konkursu wpłynęło 12 ofert. Zostały one dofinansowane na sumę 112 tysięcy.
– Chcemy, aby wypoczynek odbywał się na terenie naszego miasta, aby móc objąć jak największą ilość dzieci – mówi wiceburmistrz Żar Olaf Napiórkowski:

Kluby i stowarzyszenia mające pomysł na zorganizowanie półkolonii czy innej formy letnich zajęć będą miały jeszcze szansę zawalczyć o wsparcie.
– Chcemy rozdysponować pozostałe pieniądze i niebawem będzie kolejny konkurs na wypoczynek w mieście – dodaje Olaf Napiórkowski:

Jednym z podmiotów, który otrzyma dotację i zorganizuje lipcowy czas żarskim dzieciom jest klub sportowy Basket Club Swis Krono. – Mamy już gotowy plan półkolonii – mówi Tomasz Sobczak z koszykarskiego klubu:

Kolejny konkurs na sierpniowy wypoczynek dzieci miasto ogłosi już w przyszłym tygodniu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku