°C

Kierowca autokaru z 0,7 promila chciał wieźć dzieci na wycieczkę!

Fot. KWP w Gorzowie
 

0,7 promila alkoholu miał w organizmie kierowca autokaru, który miał zawieźć dzieci ze szkoły w Tomaszowie na wycieczkę. Mężczyzna w drogę nie wyruszył, stracił prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia.

Jak poinformował w środę Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, 52-latek tłumaczył się tym, że dzień wcześniej spożywał alkohol, kibicując polskiej reprezentacji w meczu ze Słowacją.

„Przez zaistniałą sytuację wyjazd opóźnił się. Przewoźnik zapewnił drugiego kierowcę, który bezpiecznie zawiózł dzieci do celu”

– dodał Szlachetko.

Do sytuacji doszło we wtorek. Policjanci z żagańskiej drogówki, udali się do Tomaszowa, skąd wpłynęło zgłoszenie o wyjeździe dzieci na wycieczkę szkolną.

Funkcjonariusze skontrolowali stan techniczny pojazdu, dokumenty oraz trzeźwość kierowcy, który podjechał autokarem przed szkołę.

Okazało się, że 52-letni kierowca miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku