°C

Zabezpieczono 193 kg nielegalnego tytoniu w przesyłkach

Fot. Unsplash/Kilian Seiler
 

Funkcjonariusze KAS w ramach cyklicznych kontroli zabezpieczyli w jednej z sortowni paczek w Zielonej Górze 193 kg nielegalnego tytoniu. Znajdował się on w 95 przesyłkach – poinformowała we wtorek Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

„Za handel nielegalnym tytoniem wymierzane są nie tylko dotkliwe kary finansowe. W przypadku dużej skali procederu, oprócz kary finansowej, sąd ma możliwość wymierzenia również kary pozbawienia wolności do lat trzech”

– przypomniała Downar-Zapolska.

W Lubuskiem Służba Celno-Skarbowa notuje znaczący wzrost tego procederu. Świadczą o tym choćby dane statystyczne z ubiegłego i tego roku dot. liczby przechwytywanych przesyłek z nielegalnym tytoniem.

W 2020 r. podczas 41 kontroli zabezpieczono łącznie 360 kilogramów suszu tytoniowego. Do końca maja br. kontroli było 68, a w ręce funkcjonariuszy KAS wpadło łącznie aż 1 627 kg krajanki tytoniowej, bo to ona jest najczęściej kolportowana za pośrednictwem firm kurierskich czy poczty.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku