°C

Młodzieżowa Rada Miasta wybiera swoje nowe władze

autor: Piotr Wiśniewski
 

Przedstawiciele gorzowskich szkół zrzeszeni w strukturach Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa spotkali się na posiedzeniu sprawozdawczo-wyborczym, by podsumować to co zrobiono od 2019 roku i wybrać nowe władze MRM.

Okazuje się, ze nowe przepisy nadały strukturom Rady uprawnienia organu konsultacyjno-doradczego dla miasta choć członkowie Rady chcieliby, by miasto przeznaczyło na jej funkcjonowanie konkretny budżet. O planach i uaktywnieniu działalności Rady mówi jej członek Macieju Kudra uczeń I LO.

Przewodniczący Rady Miasta i inicjator powstania MRM Jan Kaczanowski podsumowując swoją rolę doradczą dla młodzieży przekonywał członków o partnerstwie w kontaktach z nimi.

Ustępujący ze stanowiska wiceprzewodniczącego MRM Paweł Ferensztajn reprezentujący I LO nie ukrywał swoje żalu, ze musi ustąpić z tej funkcji.

Młodzieżowa Rada Miasta planuje na nową kadencję zorganizowanie między innymi konferencji naukowej z innymi Radami z kraju oraz konferencję ekologiczną.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku