°C

Strażacy i leśnicy apelują o ostrożność w lasach

fot. pixabay
 

Wzrastają temperatury, a tym samym rośnie zagrożenie pożarowe w lubuskich lasach. Państwowa Straż Pożarna apeluje o ostrożność. Wystarczy chwila, aby wysuszona ściółka zajęła się ogniem od wyrzuconego papierosa.

Nierozwaga, często ludzka głupota prowadzić może do tragedii. Zaprószony ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko. Nie zawsze uda się przed nim uciec. Koszt jest wówczas ogromny. Spalony obszar lasu, ale przede wszystkim ludzkie życie.

– W tym roku wyjeżdżaliśmy już kilkanaście razy gasić ogień w lasach. Na szczęście żywioł opanowano na poziomach ściółki – mówi młodszy brygadier Paweł Grzymała z żagańskiej straży pożarnej:

O rozwagę proszą także leśnicy. – Las płonie szybko, jednak jego odrodzenie się zajmuje lata – podkreśla Michał Szczepaniak z Nadleśnictwa Lipinki:

W zeszłym roku strażacy z żagańskiego powiatu wyjechali do 54 pożarów lasów.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku