°C

Rowerowe patrole żagańskiej Straży Miejskiej dotrą w każde miejsce!

fot. K.Gonera
 

Mimo, że nie są tak szybkie jak samochody, to dojechać nimi można niemal wszędzie. To atut, szczególnie kiedy porusza się nim patrol czuwający nad porządkiem i bezpieczeństwem mieszkańców. Od kilku dni ulice i mniej dostępne ścieżki Żagania kontroluje rowerowy patrol Straży Miejskiej.

Po dłuższej przerwie strażnicy wsiedli na rowery. O wiele łatwiej patrolować parkowe ścieżki i skwery jednośladem. Znają dobrze mapę zagrożeń i docierają tam wszędzie, gdzie może być naruszany porządek publiczny.

Jak mówi komendant żagańskiej Straży Miejskiej Roman Kuczak rowerowe patrole objeżdżają rejon miasta w sezonie wiosennym i letnim:

– Taki patrol, to również zalety związane z ekonomią i ekologią. Nie jest tu potrzebne paliwo i nie zanieczyszczamy środowiska – mówi starszy strażnik Dorota Januszek:

– Każdego dnia w ramach patrolu robimy minimum 25 kilometrów – zaznacza specjalista Ewa Kluczyńska:

Żagańska Straż Miejska powstała 28 lat temu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku