°C

3,5 tys. uczestników konsultacji nowego Stypendium PRM

Fot. PAP/Marcin Obara
 

3,5 tys. młodych ludzi zapisało się na poniedziałkowe konsultacje nowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Głównym celem planowanej reformy jest większe docenienie działalności uczniów poza szkołą i dopasowanie zasad przyznawania stypendium do ich potrzeb i oczekiwań.

Dzięki planowanym zmianom stypendium ma być dostępne dla większej liczby uczniów. Chodzi też o to, aby zwiększyć rolę młodych ludzi w procesach decyzyjnych.

„Chcemy patrzeć nie tylko na oceny w procesie rekrutacyjnym, ale też na zainteresowania i doświadczenie społeczne – to bardzo wartościowe”

– powiedział premier Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie KPRM informującym o konsultacjach.

Pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej podkreślił ogrom pracy, jaki został włożony w konsultacje zmian zasad Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wskazał, jak ważny jest głos młodych ludzi, czyli beneficjentów programu, którzy powinni sami zdecydować, jakie rozwiązania zostaną wprowadzone oraz że obecny tryb przyznawania stypendium nie uwzględnia zmian społecznych, które zachodzą w zmieniającym się świecie.

„Nic o was bez was. To jest właśnie motto rządu Prawa i Sprawiedliwości, rządu pana premiera Mateusza Morawieckiego. Bardzo ważne jest to, że ta reforma Stypendium Prezesa Rady Ministrów powstanie na skutek konsultacji z samymi zainteresowanymi”

– powiedział Mazurek.

Obecnie Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Wyróżnienie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, osiągając przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku