°C

Tego się nikt nie spodziewał – Tony Meier znów w Zastalu!

fot. Jacek Białogłowy
 

Tony Meier wraca do Zastalu Zielona Góra! Amerykański skrzydłowy przed minionym sezonem zaskoczył klub odejściem na sportową emeryturę, a teraz wraca! Ogłosił to na konferencji prasowej właściciel klubu Janusz Jasiński.

Rok temu, pod koniec czerwca klub ogłosił, że Meier zostaje w Zastalu, miesiąc później Amerykanin zadzwonił do trenera Żana Tabaka i przekazał mu, że kończy karierę w związku z covidem(m.in. Amerykanie mieli kłopoty z przylotem do Europy, przez kwarantannę Meier nie był też przy narodzinach syna), a poza tym chce pójść w życiu w innym kierunku. 

To był szok dla klubu, a teraz Meier szokuje ponownie. Wraca, bo stwierdził, że jednak nie do końca wyszło mu to, sobie zamierzał odchodząc z Zastalu rok temu, a poza tym on i jego rodzina…zatęsknili za Europą.

Janusz Jasiński – właściciel Zastalu na konferencji prasowej z radością mówił o kontrakcie Meiera:

JJ tak opisywał „proces” ponownego związanie się Amerykanina z Zastalem:

RZG pytało Janusza Jasińskiego o budowę polskiego składu Zastalu – ten odpowiedział, że na dziś…ta budowa jest zakończona. Padło na ten temat kilka pytań, a Jasiński mówił, że polscy zawodnicy, z którymi klub rozmawiał chcieli za dużo pieniędzy w stosunku do umiejętności, które prezentują:

Pytaliśmy też jednak o to, kto zamknie skład polski – wszak każdy zespół grający w PLK musi mieć obowiązkowo 6 Polaków w składzie:

Na konferencji padły też pytania o zainteresowanie Zastalu Jarosławem Zyskowskim:

Pytano też o Andy Mazurczaka:

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku