°C

Już w niedzielę Dzień Czołgisty w Drzonowie

Fot. st. chor. sztab. Rafał Mniedło
 

Nie lada gratkę dla fanów militariów przygotowuje Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Już w niedzielę Dzień Czołgisty. Tego dnia można będzie dotknąć różnych generacji ciężkich gąsienicowych maszyn.

Do Drzonowa przyjedzie czołg T-34 z numerem taktycznym 102. Przywiozą go współorganizatorzy imprezy, pasjonaci z żagańskiego Klubu Pancernych. W programie wydarzenia organizatorzy zaplanowali między innymi wystawę czasową o nazwie Czterej pancerni i pies.

– Bardzo wiele scen do serialu o załodze Rudego kręconych było w Żaganiu i okolicach miasta – mówi marek Łazarz, członek załogi Rudego, na co dzień dyrektor Muzeum Obozów Jenieckich:

– Będzie także pojedynek dwóch maszyn. W szranki staną czołgi T-34 i jego młodszy brat T-72 – mówi Błażej Mościpan z drzonowskiego muzeum:

Nie zabraknie również wojskowej grochówki. Impreza trwać będzie od godziny 10.00 do 17.00.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku