°C

Izabela Mazurkiewicz nowym wójtem Świdnicy

Izabela Mazurkiewicz
 

Mieszkańcy Świdnicy wybrali nowego wójta gminy. Przedterminowe wybory ogłoszono po śmierci poprzedniego wójta - Krzysztofa Stefańskiego. Jego następczynią będzie Izabela Mazurkiewicz, która była jedyną kandydatką na to stanowisko.

Wyniki wyborów w poszczególnych komisjach przedstawiła nam tuż przed północą Katarzyna Wybranowska, przewodnicząca gminnej komisji wyborczej w Świdnicy:

Pierwotnie wybory były zaplanowane na grudzień ubiegłego roku, jednak ze względu na sytuację pandemiczną w kraju głosowanie było kilkakrotnie przekładane. Ostatecznie, do urn poszło niecałe 25 procent mieszkańców uprawnionych do głosowania, z czego zdecydowana większość, bo aż 95 procent, poparła Izabelę Mazurkiewicz.

– Cieszę się, że w końcu mamy to już za sobą – stwierdziła Mazurkiewicz tuż po wyborach:

Izabela Mazurkiewicz zapowiada, że od razu po objęciu urzędu zabierze się do realizacji swojego programu wyborczego:

Izabela Mazurkiewicz, która będzie nowym wójtem gminy Świdnica, ma 36 lat i jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Niemal całe zawodowe życie przepracowała w Urzędzie Gminy Świdnica, gdzie przeszła wszystkie szczeble zawodowej kariery – od stażystki i sekretarki, po zastępczynię wójta. Na 2,5 roku związała się także z gminą Nowa Sól, gdzie pełniła funkcję sekretarza gminy.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku