°C

Dziś mieszkańcy Świdnicy wybierają wójta

Fot.: A. Steciąg
 

Przypomnijmy, wybory są konieczne z uwagi na śmierć dotychczasowego włodarza Krzysztofa Stefańskiego.  Do głosowania uprawnionych jest prawie 5,5 tys. mieszkańców gminy.

Daria Pańtak, przewodnicząca komisji wyborczej w szkole w Świdnicy, mówi, że od godziny 7.00 w lokalu wyborczym pojawiają się osoby, które chcą zagłosować. Jak dodaje, na ten moment nie ma wysokiej frekwencji:

Mieszkańcy gminy Świdnica, podkreślają, że głosowanie jest ich obywatelskim obowiązkiem. Jak mówią, z szacunku do zmarłego wójta, pojawili się w lokalach wyborczych:

Przypomnijmy, lokale wyborcze znajdują się w czterech lokalizacjach: w szkole podstawowej w Świdnicy, a także w salach wiejskich w Letnicy, Słonem i Wilkanowie. Głosowanie potrwa do 21:00.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku