°C

Nabory do szkół czas zacząć

fot. Daniel Sawicki
 

Placówki oświatowe przygotowują się do naboru uczniów na kolejny rok szkolny. Te działania pozostają jednak trochę cieniu, gdyż wciąż trwa rok szkolny 2020/21. W tej chwili większość spraw związanych z rekrutacją odbywa się w organach prowadzących. W starostwie powiatowym w Żarach oszacowano już liczbę wstępnych deklaracji i miejsc dla nowych uczniów w szkołach średnich.

– Wstępnie wygląda na to, że jest więcej chętnych, niż mamy miejsc w naszych szkołach – mówi Małgorzata Issel, wicestarosta żarska.

Listy kandydatów zakwalifikowanych do danej szkoły będą znane 22 lipca. Od tego dnia, przez tydzień, uczniowie będą mieli czas na potwierdzenie chęci nauki w danej szkole. Uczynią to, przedkładając w sekretariacie oryginały dokumentów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku