°C

Żagańska lekcja historii. Trwa ArcheoPiknik

fot. K.Gonera
 

Żagań historią stoi. To lubuskie miasto znane jest z wielu zabytków. Od jakiegoś czasu również z archeologicznych odkryć. Dziś dotknąć tu można artefaktów sprzed dwóch i pół tysiąca lat. Ruszył ArcheoPiknik.

Organizatorami imprezy są Żagański Pałac Kultury, Żagańskie Stowarzyszenie Ratowania i Ochrony Zabytków oraz Muzeum Obozów Jenieckich.
Wydarzenie otworzyła wystawa fotograficzna z prac archeologicznych prowadzonych na terenie miasta. Zobaczyć można także cenne znaleziska z archeologicznych wykopalisk prowadzonych na przestrzeni ostatniego roku.

– Chcemy, aby wszyscy mieszkańcy mogli dotknąć tej historii miasta. A przy okazji świetnie się bawili – mówi dyrektor pałacu Anna Mrowińska :

– Najmłodszych chcemy zapoznać z historią poprzez zabawę – mówi jeden z organizatorów imprezy Krzysztof Dulski:

W Sali Inter pałacu do godzin popołudniowych prowadzone są wykłady. Specjaliści archeologii wprowadzą słuchaczy w tematykę badań i wyniki prowadzonych eksploracji w regionie.

– Prelekcje to między innymi zwrócenie uwagi na ochronę zabytków archeologicznych – mówi archeolog dr Bartosz Józwiak:

Imprezę zakończy występ folkowego zespołu Dziewanna.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku