°C

Świdnica gotowa na wybory

Fot.: A. Steciąg
 

W najbliższą niedzielę odbędą się przedterminowe wybory wójta podzielonogórskiej Świdnicy. Od dziś od północy obowiązywać będzie cisza wyborcza. Potrwa do zakończenia głosowania.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 5,5 tys. mieszkańców gminy. Lokale wyborcze zostaną otwarte o godzinie 7:00. Będą zlokalizowane w szkole podstawowej w Świdnicy, a także w salach wiejskich w Letnicy, Słonem i Wilkanowie. Głosowanie potrwa do 21:00.

Wybory są konieczne z uwagi na śmierć dotychczasowego wójta Krzysztofa Stefańskiego. Jedyną kandydatką jest Izabela Mazurkiewicz, która była zastępcą Stefańskiego.

Wyborcy, którzy wezmą udział w głosowaniu, zobaczą na karcie tylko jedno nazwisko. Będą mogli zagłosować za lub przeciw. Kandydatka zostanie wójtem, jeśli otrzyma więcej niż połowę ważnie oddanych głosów na „tak”. W innym przypadku wyboru wójta dokona rada gminy.

Pierwotnie przedterminowe wybory wójta gminy Świdnica miały odbyć się 20 grudnia 2020 r., ale z uwagi na pandemię COVID-19 były kilkukrotnie przekładane.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku