°C

Inauguracja programu „Leśna szkoła z klimatem”

Fot. PAP/Przemysław Piątkowski
 

Ministrowie edukacji i nauki oraz klimatu i środowiska zainaugurowali program „Leśna szkoła z klimatem”. Głównym założeniem projektu jest podniesienie świadomości pro środowiskowej uczniów przez zajęcia dydaktyczne na łonie natury i naukę troski o środowisko naturalne. Nauczyciele będą mogli zgłaszać szkoły do nadleśnictw, które przeprowadzą praktyczną lekcję w plenerze, dostosowaną do wieku uczniów.

Jak mówił minister środowiska Michał Kurtyka, pod okiem leśników będzie można uczyć się o lasach i o tym, jak cenna jest przyroda.

„Co to znaczy bezpieczeństwo w lesie, w jaki sposób nie zgubić się w lesie, jak wytyczane są szlaki w lesie. Co oznaczają różne gatunki roślin i zwierząt, czy w danym momencie można zbierać rośliny. Co oznacza las, jeśli chodzi o jego znaczenie dla klimatu, jeżeli chodzi o pochłanianie dwutlenku węgla, jeżeli chodzi o czystość powietrza”

– wyjaśniał Michał Kurtyka.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek dodał, jak ważne jest wykorzystanie zasobów leśnych w edukacji.

„Chcemy żeby wykorzystanie tego potencjału edukacyjnego polskich lasów, Lasów Państwowych i nadleśnictw było na dużo większą skalę. Proponujemy nauczycielom, uczniom, wizyty w centrach edukacyjnych jeszcze w tym roku szkolnym, ale wrzesień, październik, to jest też znakomity okres, żeby odwiedzać polskie lasy”

– mówił Przemysław Czarnek.

W całym kraju są 54 ścieżki edukacyjne w lasach, a same lasy zajmują 30% powierzchni Polski.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku