°C

Uwaga! Tu stacja Żagań

Fot. Jan Mazur
 

Już w sobotę, 19 czerwca, zostanie otwarta długo wyczekiwana wystawa w nowo zmodernizowanym dworcu kolejowym w Żaganiu.

Wystawę o żagańskim węźle kolejowym przygotowuje Stowarzyszenie Miłośników Kolei OK1, między innymi Halina Świniuch:

Część rekwizytów pochodzić będzie z prywatnych zbiorów członków stowarzyszenia i mieszkańców Żagania, byłych i obecnych pracowników kolei oraz pasjonatów kolejnictwa, jednym z nich jest prezes OK1 Sławomir Świniuch:

Część wystawy opowiada też o odzyskaniu połączenia z Warszawą w 2019 roku, jest i o roku dwutysięcznym, kiedy to wykreślono kursy do stolicy z rozkładu, są zdjęcia z Tuplic, z protestu przeciwko likwidacji pociągów, którymi okoliczni mieszkańcy dojeżdżali do zakładów pracy i szkół. Otwarcie wystawy już za tydzień, w sobotę, 19 czerwca, w samo południe.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku